Korzyści z wynajmu maszyn rolniczych – co warto wiedzieć?

No właśnie, czy warto wynajmować? Zapytaliśmy… Was!

Zakup nowych maszyn rolniczych, to jedna z największych inwestycji, jaką muszą zaplanować w swoim budżecie właściciele pól uprawnych. Okazuje się jednak, że na rynku istnieje wygodna i łatwo dostępna alternatywa dla ponoszenia tych wysokich kosztów. Krótko lub długoterminowy wynajem maszyn rolniczych niosą ze sobą wiele korzyści nie tylko dla portfela najemcy, ale także komfortu zarządzania pracami w gospodarstwie.

Usługa wynajmu maszyn rolniczych — na czym polega?

Rynki wynajmu funkcjonują w różnych branżach i oferują usługi alternatywne dla zakupu. W wielu przypadkach są to rozwiązania zdecydowanie korzystniejsze dla portfeli i potrzeb konsumentów. Osoby, które kiedykolwiek wynajmowały mieszkanie, samochód lub inne urządzenie wiedzą, że usługa ta zazwyczaj wiąże się z takimi aspektami, jak wybór opcji, terminu, dostępności, podpisaniem umowy i zwrotem towaru w określonym czasie i wymaganym stanie.

Wynajem maszyn rolniczych w AgroSharing nie należy do usług bardziej skomplikowanych niż wynajem samochodu. Droga do wypożyczenia potrzebnego sprzętu składa się z kilku prostych kroków:

Wybór lokalizacji — znalezienie oddziału, którego położenie najlepiej odpowiada docelowemu miejscu przekazania maszyny lub jej osobistego odbioru;

Rodzaj maszyny — Klienci AgroSharing mogą wybierać spośród kilku najbardziej poszukiwanych grup maszyn. Należą do nich ciągniki, maszyny towarzyszące, przyczepy, rozrzutniki, wywrotki, maszyny budowlane oraz maszyny leśne;

Określenie terminu najmu — osoba zainteresowana wypożyczeniem maszyny wskazuje termin, w którym chciałaby skorzystać z usługi. Wynajem dostępny jest już od jednej doby, ale maszyny można wypożyczyć długoterminowo, nawet do 2 lat;

Wybór dostępnego modelu — po wskazaniu powyższych zmiennych Klient wybiera dostępny wariant maszyny;

Uzupełnienie danych i wysyłanie zapytania — pozostawienie danych kontaktowych pozwolą naszym konsultantom zaproponować najlepsze rozwiązanie, przedstawić warunki i ustalić szczegóły przekazania maszyny.

AgroSharing zapewnia Klientowi ubezpieczenie wynajętej maszyny, serwis, przeglądy techniczne oraz maszynę zastępczą w przypadku awarii (wybrane kategorie maszyn). Po stronie Klienta pozostaje jedynie opłacenie czynszu najmu oraz uzupełnienie paliwa. Pozostałe warunki usługi określa dokument Ogólne Warunki Najmu (OWN).

Wynajem ciągnika rolniczego — co można zyskać?

Zakup ciągnika lub innej maszyny rolniczej dla wielu inwestorów jest oczywistym wyborem. Inni szukają jednak alternatyw w postaci wynajmu, gdyż jest to w ich sytuacji zdecydowanie bardziej opłacalne. Okazuje się także, że wynajem maszyn rolniczych może oferować zdecydowanie więcej korzyści, niż się wydaje.

Najważniejszą z nich jest zdjęcie wielu obowiązków związanych z utrzymaniem maszyny z głowy inwestora. To Agrosharing dba o jej stan techniczny, przeglądy, rejestrację, ubezpieczenie, czy przygotowanie do sezonu. Wszystkie te aspekty wiążą się oczywiście z kosztami, których Klient decydujący się na wynajem maszyny, nie ponosi. Trzeba w tym miejscu także wspomnieć o naprawach i wymianach zużywających się części. Przy sporym parku maszyn, zadbanie o każdą z nich może być dla ich właściciela sporym obciążeniem.

Aspektem, na który należy zwrócić szczególną uwagę w kontekście wynajmu maszyn rolniczych, jest ochrona budżetu inwestora przed stratami wynikającymi ze stopniowo obniżającej się wartości zakupionej przez niego maszyny. Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że na nabycie ciągnika czy specjalistycznej przyczepy rolniczej wymaga sporych nakładów finansowych. Szansa odsprzedaży takiego sprzętu po obiektywnie dobrej cenie zwykle szybko maleje wraz z upływem czasu.

Wypożyczenie ciągnika — gwarancja elastyczności i odpowiedź na potrzeby

Co ma zrobić rolnik, który zakupił ciągnik o określonych parametrach, a po kilku miesiącach okazuje się, że w wyniku różnych okoliczności potrzebuje on maszyny o zupełnie innej specyfikacji technicznej? Oczywiście może sprzedać swój ciągnik i kupić nowy, ale zapewne nie obędzie się bez strat finansowych wynikających nie tylko z utraty wartości maszyny, ale także czasu poświęconego na próby przeprowadzenia najkorzystniejszej transakcji.

Wypożyczanie maszyn rolniczych daje inwestorowi pełnię elastyczności w zakresie wyboru urządzenia, czy pojazdu o określonych cechach i możliwościach. Silnik o większej mocy? Wyższa masa ciągnika? Wynajmując, możesz dobrać ciągnik i maszyny towarzyszące dopasowane do Twoich aktualnych potrzeb. Jesteś zainteresowany rozwiązaniami z zakresu rolnictwa 4.0 czy rolnictwa precyzyjnego? Nawigacja rolnicza i dodatkowy osprzęt to koszt rzędu 50 000 – 100 000 zł. Wypożyczając ciągnik wyposażony w to narzędzie, oszczędzasz zatem spore środki.

Awaria ciągnika? Wynajmując, unikasz problemu!

Właściciele maszyn rolniczych nierzadko muszą iść na kompromis w związku z ograniczeniami, jakie nakładają na nich wiekowe, czy wyeksploatowane maszyny. Korzystając z usług AgroSharingu zyskujesz gwarancję dostępu do najnowszych rozwiązań, najlepszych rynkowo producentów. Oferta obejmuje tylko w pełni serwisowane maszyny nie starsze niż 3 lata. Co więcej, w przypadku awarii dostarczymy Ci ciągnik zastępczy w ciągu 72 godzin. Nie musisz czekać, aż naprawa dobiegnie końca i nie tracisz pieniędzy.

W kontekście stanu technicznego maszyn rolniczych warto także pamiętać, że korzystając z ich wynajmu w AgroSharing użytkujemy maszyny serwisowane tylko przez regularnie szkolonych specjalistów dysponujących najwyższej jakości narzędziami. Dzięki temu najemca może być spokojny o bezpieczeństwo pracy i wydajność w standardzie. To jeszcze nie wszystko. Maszyny dostępne do wypożyczenia w naszej usłudze serwisowane są tylko z wykorzystaniem oryginalnych części i środków smarnych rekomendowanych przez producenta, co diametralnie obniża ryzyko ich awarii.

Dużą przewagą w usłudze wynajmu maszyn rolniczych jest pozostawanie w kontakcie z wysoko wykwalifikowanymi doradcami, którzy w każdej chwili gotowi są do niesienia wsparcia merytorycznego. Ważny w tym kontekście jest fakt, że specjaliści szkoleni są przez producentów maszyn i osprzętu, co sprawia, że dysponują aktualną wiedzą i informacjami na temat usprawnień.

Wynajem maszyn rolniczych — podsumowanie korzyści

Zmieniający się sektor rolniczy generuje konieczność wdrażania zmian, które pozwolą możliwie najefektywniej organizować pracę. Wynajem maszyn rolniczych to doskonała odpowiedź na te potrzeby. Dlaczego zatem warto korzystać z tej usługi za pośrednictwem AgroSharing?

 • Odpowiedzialność za maszynę tylko na czas jej użytkowania,
 • Elastyczne finansowanie za okres wynajmu lub liczbę godzin. Nie wypożyczasz – nie płacisz,
 • Brak opłat za rejestrację i ubezpieczenie maszyny,
 • Brak konieczności przygotowania maszyny do sezonu,
 • Przeglądy okresowe i rejestracyjne po stronie AgroSharing,
 • Zlecanie i koszty napraw eksploatacyjnych wyłączone z odpowiedzialności najemcy,
 • Korzystanie z wynajmu maszyn eliminuje konsekwencje stopniowej ich utraty wartości w przypadku własności,
 • Rodzaj, masa i moc maszyny dostosowane do aktualnych potrzeb,
 • Narzędzia rolnictwa precyzyjnego (np. nawigacja) na wyposażeniu każdego wypożyczanego ciągnika,
 • Dodatkowy osprzęt, narzędzia i wyposażenie dobierane do aktualnych potrzeb,
 • Gwarancja dostępu do nowych maszyn (nie starsze niż 3 lata) najlepszych producentów ze światowych rynków,
 • W przypadku awarii maszyna zastępcza dostarczana przez AgroSharing w ciągu 72 godzin (nie czekasz na naprawę),
 • Maszyny dostępne do wypożyczenia serwisowane tylko w autoryzowanym serwisie przez regularnie szkolonych specjalistów, zgodnie z wytycznymi producenta.

AgroSharing wykorzystuje tylko oryginalne części zamienne i środki smarne rekomendowane przez producenta
W wyborze odpowiedniej maszyny pomagają wykwalifikowani doradcy, którzy dopasują jej parametry do wymagań najemcy.

Wynajem maszyn rolniczych w AgroSharing – historie naszych Klientów

W nowoczesnym biznesie relacje nie mogę być oparte wyłącznie na wzajemnych korzyściach. Liczy się także zaufanie i gotowość do rozmowy. To optymalny sposób na to, aby wypracować najlepsze rozwiązania – słuchając tych z myślą, o których są one przeznaczone. Dlatego o zdanie postanowiliśmy zapytać Was, naszych Klientów.

Ile osób, tyle różnych potrzeb. Indywidualna oferta ma więc szczególne znaczenie. Nasi doradcy szczególnie mocno dbają o to poznanie potrzeb każdego użytkownika, tak aby zaproponować mu najlepsze dostępne rozwiązanie.

 • Pan Mateusz zdecydował się wynająć ciągnik John Deere 6150, kiedy jego dotychczasowe urządzenie uległo awarii. By uniknąć nieoczekiwanego przestoju podczas zasiewów, skorzystał z oferty AgroSharing i bez przeszkód kontynuował pracę.
 • Pan Michał wraz z tatą zdecydowali się na 150-konny ciągnik z pługiem czteroskibowym, ponieważ zależało in na przyspieszeniu prac przy uprawie warzyw w 25-hektarowym gospodarstwie. Chcieli także wyrobić się z zaoraniem wszystkich pól przed zimą – w czym pomógł wypożyczony z AgroSharing sprzęt.
 • Pan Piotr z rodziną prowadzą gospodarstwo zielarskie. Wynajęli 155-konny ciągnik z agregatem uprawowym, który pozwolił niezwłocznie kontynuować pracę pomimo awarii już posiadanej maszyny. Wynajem w AgroSharing przebiegł bezproblemowo i jak deklaruje pan Piotr, wkrótce zamierza skorzystać z oferty ponownie.

A jaka jest Twoja historia?

Sprawdź ofertę wynajmu profesjonalnych maszyn rolniczych. Już dziś dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

Inne wpisy

Przeczytaj także